.

Tipy na výlet

Neodmysliteľnou súčasťou nášho prístavu sú výhliadkové plavby loďou po Dunaji, ktoré pravidelne organizujeme a tešia sa veľkej obľube. Počas plavby budete môcť spoznať okolitú prírodu Podunajska so zachovanými zvyškami lužných lesov.

Pravidelné vyhliadkové plavby sa počas letnej sezóny (júl, august) konajú každý pondelok, stredu a sobotu o 14.00 hod., ostatné dni na základe objednávky alebo dohody.

Dunajská cyklotrasa

Podunajská časť Dunajskej cyklotrasy je tranzitnou regionálnou trasou, ktorá vedie popri rieke Dunaj a je súčasťou diaľkovej cyklomagistrály siete EuroVelo 6. 

Celková dĺžka EuroVelo 6 je 3 653 km a vedie pozdĺž viacerých veľkých európskych riek ako Dunaj, Rýn a Loire. Časť pozdĺž Dunaja je známa tiež ako Dunajská cyklistická cesta. Vďaka novovybudovanej cyklotrase majú cyklisti a turisti možnosť obdivovať historické a prírodné krásy Podunajského regiónu. Táto trasa ponúka neopakovateľné zážitky prameniace z harmónie okúzľujúcej prírody, rozsiahlych vinohradov a divokej krásy riek, ktoré tečú v jej blízkosti.

Trasa je svojou náročnosťou vyhovujúca aj pre deti a starších ľudí, vhodná či už na cyklistickú túru, kolieskové korčule, beh alebo nordic walking.

Je tranzitnou regionálnou trasou, ktorá má dĺžku na pravej strane 23,2 km a na ľavej strane 11,7 km. Medzinárodná trasa vedie z Nemecka, cez Rakúsko a Slovensko do Maďarska, na našom území vedie od hraničného priechodu Berg (Rakúsko) po pravobrežnej hrádzi Dunaja celým územím Petržalky po priehradné dielo v Gabčíkove. Druhá vetva trasy začína na Prístavnom moste, cez ktorý je prevedená na ľavú stranu Dunaja a pokračuje po hrádzi súbežne s tokom Dunaja až po Štúrovo.

Dunajská cyklistická cesta je na území Slovenska dlhá 168 km. Cykloturistika prináša so sebou nezabudnuteľný tip pre rodinnú dovolenku, či aktívne trávenie času dovolenky pri wellness službách hotela.

Trasa vedie pozdĺž dolnej časti slovenského úseku Dunaja po štátnej ceste rovinatou krajinou a orientačne je nenáročná. Trasa je prakticky bez prevýšenia a je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Spája najjužnejšie položené miesta Slovenska a umožňuje návštevu historických lokalít (Komárno, Iža), ako aj termálnych kúpalísk (Komárno, Patince, Štúrovo).

Cyklotrasa: Komárno - Patince - Kravany nad Dunajom

Cyklotrasa vedie pozdĺž Dunaja na trase Komárno-Iža-Patince-Radvaň nad Dunajom-Moča-Kravany nad Dunajom, popri ktorej sú vybudované oddychové body. Cyklotrasa je súčasťou Dunajskej cyklocesty, ktorá je jednou z najznámejších a najnavštevovanejších cyklotrás v Európe. Je súčasťou cesty EUROVELO 6, ktorá vedie od Atlantiku vo Francúzsku až k Čiernemu moru v Rumunsku. Cyklotrasa z Komárna do Kravian nad Dunajom vedie po hrádzi. V Dunajskej Radvani prejde na cestnú komunikáciu, tu totiž neexistuje hrádza. Meria 30,34 kilometra. Z toho 18 kilometrov predstavuje stavaná cyklistická komunikácia a 12,34 kilometra bolo vyznačených.

Pre svoj aktívny oddych si na recepcii Wellness Hotela Patince**** môžete požičať:

  • bicykel (len pre ubytovaných hostí)
  • nordic walking palice (len pre ubytovaných hostí)